Všechny vozy dosahují lepších výsledků s prémiovými pneumatikami

 letní pneumatiky

Při nákupu pneumatik pro vaše auto byste se měli ujistit, že si koupíte sadu prémiových pneumatik vysoké kvality. Výkon auta bude silně záviset na vašich pneumatikách. Totéž platí pro bezpečnostní aspekty. Když máte špatné pneumatiky, je větší pravděpodobnost, že budete mít nehodu. To obvykle pochází z delších brzdných drah, kde přilnavost za sucha a za mokra není pro pneumatiky nízké kvality tak dobrá. Rovněž nebudete mít stejnou kontrolu a stabilitu, jakou budete mít u vysoce kvalitních pneumatik.

Dalším aspektem pneumatik nižší kvality je vyšší valivý odpor, což vede k vyšší spotřebě paliva, než byste měli u prémiových pneumatik. Kombinace vyššího opotřebení pneumatik vedoucí k častější výměně pneumatik a vyšších nákladů na palivo na kilometr může být velmi drahá a zohlednit veškeré úspory dosažené nižší počáteční pořizovací cenou. Nákup levných pneumatik, často velmi rychle, se tedy může stát nákladným utrpením. Vzhledem k tomu, že se stanete méně bezpečnými při řízení a že brzy utratíte více peněz, je vždy špatné rozhodnutí lovit, pokud jde o pneumatiky, které hrají tak důležitou roli v bezpečnosti a výkonu vozidel.

Letní pneumatiky mají o něco jednodušší podmínky než zimní pneumatiky, protože suché a mokré vozovky jsou obvykle snáze ovladatelné než zimní podmínky se sněhem, ledem a dokonce i rozbředlým sněhem. Pokud máte v létě dostatečnou odolnost, řízení by mělo být spíše otázkou výkonu; pokud máte kvalitní pneumatiky, největší výzva přijde, když máte silný déšť. Některé vysoce kvalitní pneumatiky jsou lepší a brání aquaplaningu než jiné. To více souvisí s designem běhounu a s tím, jak se jim podařilo začlenit některé nové vynálezy do běhounu, aby se zrychlil tok vody z povrchu. Když pneumatika ztratí kontakt s povrchem v důsledku neodtlačení vody z povrchu, způsobí aquaplaning. Tato ztráta kontaktu může být nebezpečná a může snadno způsobit nehodu. Proto se musíte ujistit, že dostanete pneumatiky, které problém vyřešily, správnou kontrolou opotřebení, aby se problém vyřešil. Dobrá pneumatika by měla mít nejnovější inovace, které zabrání vzniku aquaplaningu.

U zimních pneumatik máte ještě vyšší stupeň výzev, takže si můžete vybrat mezi pneumatikami s hroty nebo pneumatikami bez hrotů. Pneumatiky s hroty jsou lepší pro zledovatělé silnice, protože hřeby vám poskytnou větší přilnavost a přilnavost. Na sněhem pokrytých vozovkách poskytují pneumatiky s hroty i bez hrotů vynikající přilnavost a přilnavost. Pokud jde o kal, podobně jako při plánování vody, budete mít pneumatiku, která je dobrá pro odstraňování mokrého sněhu skrz běhoun, takže pneumatika zůstane v kontaktu s povrchem vozovky.

Během roku jsou důležité kvalitní pneumatiky. Měli byste se proto ujistit, že máte pro své vozidlo dobré letní pneumatiky i zimní pneumatiky pro optimální bezpečnost po celý rok.

 

Další informace o vysoce kvalitních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top