Używaj opon premium, aby uniknąć wypadków

opony letnie

Opony to Twoi najlepsi przyjaciele, jeśli chodzi o unikanie wypadków. Komplet wysokiej jakości opon zapewni lepszą stabilność i kontrolę nad pojazdem oraz zapewni jak najkrótszą drogę hamowania, pomagając uniknąć nieprzyjemnych wypadków. Bez odpowiednich opon jest bardziej prawdopodobne, że będziesz w wypadku, a im więcej będziesz miał wypadków, co może prowadzić do poważnych wypadków. To samo dotyczy opon letnich i opon zimowych. Zimą jeszcze ważniejsze jest posiadanie opon klasy premium, które poradzą sobie w trudnych i często zwodniczych warunkach, ale także latem, a zwłaszcza podczas burzy z piorunami, jakość opon jest krytyczna.

Aby mieć pewność, że zawsze jesteś w bezpiecznych rękach, będziesz musiał przeprowadzić odpowiednią konserwację opon. Obejmuje to regularne sprawdzanie ich, jazdę ostrożnie i unikanie uderzania w krawężniki lub dziury przy dużych prędkościach oraz prawidłowe napompowanie. Opony, które nie są odpowiednio napompowane, zużywają się szybciej. Jeśli ciśnienie w oponie jest bardzo niskie, możesz również uszkodzić ściany boczne opony. Twoje niedopompowane opony spowodują również, że Twój pojazd zużyje więcej paliwa, co spowoduje częstsze postoje na stacji benzynowej. Nikt nie chce marnować pieniędzy na paliwo i częstsze wymiany opon, więc upewnij się, że Twoje opony są odpowiednio napompowane, ale nie przepompowane, ponieważ przepompowane opony będą miały gorszą przyczepność i przedwcześnie zużyjesz środkową część gwintu.

Kluczem jest również śledzenie pozostałej głębokości bieżnika opon, ponieważ niska głębokość bieżnika zmniejsza wiele kluczowych właściwości opon, takich jak przyczepność, kontrola i zdolność opony do zapobiegania aquaplaningowi. Aby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy, musisz mieć opony o głębokości bieżnika powyżej 4 mm. Pamiętaj, aby obracać opony między każdą wymianą, aby zużywały się bardziej równomiernie. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli masz samochód hybrydowy lub elektryczny, ponieważ zużycie opon jest w nich większe ze względu na większą wagę spowodowaną przez akumulatory. Zawsze powinieneś starać się kupić pełny komplet czterech nowych opon. Staraj się nie kupować mniej niż pełnego zestawu, ponieważ korzystne jest posiadanie podobnej przyczepności na wszystkich czterech pozycjach opon wokół samochodu, aby uzyskać bardziej zrównoważone osiągi. Brak zakupu nowych opon na wszystkich pozycjach spowoduje, że samochód będzie bardziej skłonny do poślizgów, ponieważ będzie miał tendencję do nadsterowności lub podsterowności, co utrudni sterowanie. Dlatego rotacja jest bardzo ważna. Kiedy zmieniasz opony letnie na zimowe, rotacja staje się całkiem normalna w tym momencie, jednak w zależności od tego, ile jeździsz, możesz potrzebować robić to częściej, szczególnie w samochodach elektrycznych i hybrydowych, więc sprawdź swoje głębokość bieżnika staje się jeszcze ważniejsza.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon najwyższej jakości, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top