Opony całoroczne można bezpiecznie użytkować zimą

opony zimowe

Opony całoroczne mogą być bezpiecznie używane zimą na terenach o łagodnej lub nieprzewidywalnej zimowej pogodzie. Opony całoroczne to opony, które mogą być używane również zimą, ponieważ posiadają symbol płatka śniegu „Three Peak Mountain”, który znajduje się również na oponach zimowych, co oznacza, że ​​przeszły testy na śniegu i lodzie. Posiadanie tego emblematu sprawia, że ​​opony całoroczne są bezpieczne w użytkowaniu zimą, a nawet mają pewną przewagę nad oponami zimowymi, ponieważ mogą być używane również w innym sezonie niż zima. Dodatkowo pozwala to być przygotowanym na gwałtowne zmiany pór roku.

Opony całoroczne mogą być całkiem wygodne, ponieważ eliminują wymianę opon zimowych przed i po zimie. Pozwalają również na elastyczność podróżowania między obszarami o różnych warunkach pogodowych. Opony całoroczne pozwolą Ci dojechać do ośrodka narciarskiego, nawet jeśli w miejscu, w którym mieszkasz, drogi są jeszcze suche. Ponadto gwałtowne zmiany warunków pogodowych również nie stanowią problemu. W ostatnich latach wiele innowacji w produkcji opon umożliwiło oponom całorocznym lepsze prowadzenie zarówno na lodzie, jak i na śniegu oraz udowodniono, że sprawdzają się równie dobrze jak opony zimowe; w obecnych testach opony całoroczne wypadły równie dobrze, jeśli nie lepiej niż opony zimowe. Opony całoroczne są korzystne, na pewno jeśli mieszkasz w regionie o szybko zmieniającej się pogodzie. Mieszanka gumowa opon całorocznych nadal będzie miała świetną przyczepność i trakcję na wszystkich powierzchniach, z którymi się zetknie, nawet gdy temperatura spadnie poniżej zera.

Jeśli chcesz kupić opony całoroczne, powinieneś rozważyć opony całoroczne Nokian Nordman Solstice. Te całoroczne opony zostały zatwierdzone do użytku zimowego, a ich zaletą jest możliwość używania ich o każdej porze roku na wszystkich nawierzchniach drogowych. Opony całoroczne Nordman Solstice zapewniają niezawodną przyczepność zimą dzięki „Snow Claws”, które trzymają drogę na śniegu i lodzie, ale także na innych miękkich terenach. Ponadto opony te mają konstrukcję „Silent Groove”, która zmniejsza poziom hałasu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Podnośniki rowków sprawiają, że opona zachowuje się stabilnie, jednocześnie zapobiegając osadzaniu się kamieni w rowkach opony. Rowki te pomagają również w chłodzeniu powierzchni opon, co z kolei pomaga im zapobiegać zużyciu.

Opony całoroczne to prawdziwie całoroczne opony, które sprawdzają się w każdych warunkach drogowych, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie bez względu na prognozę. Ponadto będziesz przygotowany na zmianę pogody, co jest oczywiście znaczną zaletą w regionach o szybko zmieniających się warunkach pogodowych i surowych zimach. Eliminuje również konieczność zmiany opon wraz ze zmieniającymi się porami roku. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na oponę całoroczną, czy na opony zimowe, będziesz bezpiecznie radzić sobie zarówno z lodem, jak i śniegiem, ponieważ obie są przystosowane do trudnych warunków śniegowych. Wybór zależy od tego, czy chcesz oponę na wszystkie pory roku, czy wolisz przesiąść się na dedykowane opony zimowe.

Więcej informacji o oponach całorocznych na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top