Opony całoroczne mogą być używane zamiast opon zimowych

Opony całoroczne

Opony całoroczne mogą być używane zamiast dedykowanych opon zimowych i śniegowych. Opony całoroczne mają ten sam emblemat „Three Peak Mountain Snowflake”, co opony zimowe i zimowe. Opony całoroczne spełniają te same wymagane kryteria w testach na śniegu i są uważane za oceniane na śniegu. W oponach całorocznych wprowadzono wiele innowacji, dzięki czemu ich osiągi na śniegu i lodzie mogą konkurować z dedykowanymi oponami zimowymi. Ostatnie testy wykazały nawet, że opony całoroczne sprawdzają się równie dobrze jak opony zimowe, a w niektórych przypadkach nawet je przewyższają. Daje to oponom całorocznym znaczną przewagę nad oponami zimowymi, ponieważ dodatkowo mogą być używane przez cały rok, dzięki czemu są znacznie bardziej elastyczną oponą.

Innowacje w oponach całorocznych w ostatnich latach, takie jak „Centipede Lamele” widoczne w oponach całorocznych Nokian WR G4, pozwalają na lepszą przyczepność zarówno na śniegu, lodzie, jak i na błocie pośniegowym dzięki zoptymalizowanemu rozmieszczeniu i podparciu bieżnika Bloki. Ten bardziej agresywny wzór bieżnika poprawia zarówno stabilność, jak i komfort jazdy. Ta opona oferuje również nową „technologię Coanda”, umożliwiającą szybkie odprowadzanie wody z rowków podłużnych do rowków poprzecznych, co minimalizuje ryzyko akwaplaningu zarówno z wody, jak i błota pośniegowego (aquaplaning i ślizganie się po błocie pośniegowym). Dodatkowo opona ta posiada unikalną mieszankę o podwójnym działaniu, która pozwala na wyjątkowe osiągi zarówno zimą, jak i latem. Ta całoroczna opona nowszej generacji łączy w sobie prowadzenie latem, wysokie osiągi i niezawodną przyczepność w zimie, dzięki czemu jest bezpieczna o każdej porze roku, nawet zimą. Nokian Tyres oparła się na wiedzy poprzedników Nokian WR G4, aby wyprodukować oponę, która jako pierwsza w swojej klasie zapewnia najlepsze osiągi zarówno na śniegu, jak i na lodzie.

Kupując opony całoroczne lub jakąkolwiek oponę do tego celu, koniecznie zainwestuj w oponę, która odpowiada Twoim potrzebom i bierze pod uwagę rodzaj terenu i warunki pogodowe, z którymi będziesz się spotykać. Ponadto zawsze kupuj odpowiednie wymiary dla swojej marki i modelu samochodu. Jeśli zalecany rozmiar opon to 205/55/16 i zdecydujesz się zainwestować w opony całoroczne, będziesz potrzebować opon całorocznych w rozmiarze 205/55/16. Jest to ważne, ponieważ tylko prawidłowe wymiary opon zapewnią prawidłowe funkcjonowanie i obsługę pojazdu. Jeśli opony nie są w odpowiednim rozmiarze i na przykład są za duże dla samochodu, możesz nadwyrężyć skrzynię biegów, zmniejszając efektywne przełożenie pojazdu.

Opony całoroczne stały się ważną alternatywą dla opon zimowych dzięki wielu nowym innowacyjnym technologiom, które zapewniają im doskonałą przyczepność do jazdy zarówno na lodzie, jak i na śniegu. Opony całoroczne można dodatkowo przechowywać przez cały rok, eliminując konieczność zmiany opon na zimowe. Innowacje pozwalają na doskonałą ochronę przed aquaplaningiem, jednocześnie pozostając oponą o niskim oporze toczenia, oferując w ten sposób oszczędność paliwa, nawet bez zmniejszania przyczepności i trakcji, które zapewniają doskonałą przyczepność zimową.

Więcej informacji na temat wyboru opon całorocznych znajdziesz na https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top