Nové technologie pneumatik

celoročních pneumati

V průběhu let došlo k mnoha vylepšením pneumatik. Zpočátku jste měli jen jednu sadu pneumatik a postupem času se zlepšily pro různé případy použití, aby se zlepšil výkon a bezpečnost. Jedním z prvních vylepšení bylo přidání čepů k zimním pneumatikám za účelem vytvoření prvních zimních pneumatik. To bylo provedeno Nokian Tyres ve Finsku za účelem zvýšení bezpečnosti.

U zimních pneumatik dokázali nahradit cvočky přilnavými částicemi a různými inovacemi v běhounu, aby dosáhli přesné přilnavosti v zimních podmínkách. To bylo významné zlepšení, protože ne všechny země povolují použití pneumatik s hroty. Rovněž dává ostatním větší flexibilitu při výběru pneumatik. Přidaný oxid křemičitý také přispěl ke zlepšení odolnosti proti opotřebení a lepší přilnavosti. Pneumatiky s hroty se také zlepšily a nyní je zvykem používat technologii dvojitých čepů pro ještě lepší přilnavost v kombinaci s dezénem, ​​který je optimalizován pro sníh a rozbředlý sníh.

U celoročních pneumatik dokázali zkombinovat běhoun zimních pneumatik s letními a vytvořit tak pneumatiky, které zvládnou oba povětrnostní podmínky. Jsou to perfektní pneumatiky pro oblasti s různými povětrnostními podmínkami nebo oblasti, které nemají tak dlouhou a zřetelnou sezónu, jako máte v severských zemích, kde určitě musíte mít zimní i letní pneumatiky. Použití jedné sady pneumatik může zlepšit celkovou bezpečnost, i když nejsou tak dobré jako letní pneumatiky v létě nebo zimní pneumatiky v zimě.

Vývoj ultra nízkého valivého odporu vytvořil pneumatiky, které umožňují elektromobilům dosáhnout na každé nabití dále a snižuje opotřebení pneumatik a snižuje spotřebu paliva u standardních vozidel. Dalším příznivým vývojem, který se dobře hodí k elektrickým vozidlům, je systém tlumení hluku, nazývaný technologie Silent sidewall. Tichá boční stěna je zóna přidaná k boční stěně pneumatik, která pomáhá snižovat hluk a vibrace přenášené na kupé automobilu při jízdě. Díky pneumatikám, které to mají ve svých pneumatikách, budete mít hladší a pohodlnější jízdu a nižší hluk z pneumatik bude přínosem pro elektromobily.

Letní pneumatiky mají řadu přidaných technologií, jako je dvojitá bezpečnostní zóna, leštěné drážky, drážky na míru a výkonové zóny. Přidávají se proto, aby zlepšily výkon pneumatiky za mokra a zlepšily stabilitu a kontrolu při jízdě, takže budete mít vynikající přesné zatáčení a dynamickou přilnavost za sucha i za mokra. Leštěné a srázové drážky pomáhají rychleji proudit vodu, když jedete za mokra, abyste zabránili vzniku aquaplaningu. Čím více výzkumu a vývoje se výrobce pneumatik zabývá; tím více inovací bude začleněno do pneumatik, aby se vytvořily lepší a bezpečnější pneumatiky. Proto do většiny pneumatik SUV dokonce přidali aramidová vlákna. Jedná se o stejný materiál, jaký se používá v neprůstřelných vestách, a je schopen zabránit proražení ostrých předmětů.

Další informace o nejnovějších technologiích pro pneumatiky naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top