Na co zwrócić uwagę w oponach

opony letnie

Kupując opony, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz. Gdy już zdecydujesz, jaki rodzaj opon kupić, czy to na rynku opon całorocznych, opon letnich, czy opon zimowych, ważne jest, aby zapoznać się z oponami przed wyjściem do sklepu z oponami. Ważne jest, aby szukać opon dobrej jakości i dostosowanych do rodzaju jazdy, którą będziesz uprawiać. Ważne jest, aby udać się do renomowanego producenta opon i upewnić się, że zainwestujesz w opony, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Ponadto, aby zdecydować, jaki rodzaj opon kupujesz, musisz sprawdzić zalecane przez producenta samochodu wymiary opon, ponieważ zakup opon o niewłaściwym rozmiarze może w rzeczywistości zmniejszyć przebieg gazu i negatywnie wpłynąć na transmisję. Jeśli wymiary zaznaczone w instrukcji Twojego samochodu to 205/55R16, potrzebujesz 205/55R16 opon całorocznych, 205/55R16 opon letnich lub 205/55R16 opon zimowych. Zarówno przebieg na gazie, jak i prowadzenie samochodu będą miały wpływ na wymiary opon, a użycie niewłaściwych rozmiarów opon prowadzi do obciążenia przekładni.

Kupując opony, należy również wziąć pod uwagę, jakie cechy i innowacje posiadają. Czy mają ochronę przed akwaplanacją? Czy mają niski opór toczenia? Z jakich surowców są wykonane? Czy mają dłuższą żywotność bieżnika? Ogólnie rzecz biorąc, gdy udasz się do dealera opon, będziesz mógł zadać pytania i uzyskać pomoc w wyborze najlepszych opon dla Ciebie.

Po zakupie opon należy utrzymywać odpowiednie ciśnienie w oponach i obserwować poziom bieżnika, aby nie spadły poniżej 4 milimetrów (lub 2/32 cala). Pomoże to chronić przed akwaplaningiem. Większość nowszych opon ma specjalne lamele i rowki, które zwiększają przepływ wody z opon, a tym samym zmniejszają ryzyko akwaplanacji. Możliwe jest również hydroplanowanie po błocie pośniegowym (slushplaning) z powodu roztopionego śniegu na drodze. Oznacza to, że nawet opony zimowe muszą mieć odpowiednią głębokość bieżnika, ponieważ zapewniają odpowiednią przyczepność i trakcję oraz umożliwiają prawidłowe prowadzenie na błocie pośniegowym.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów opon, opon na określone pory roku i do całorocznego użytkowania; może być trudno wiedzieć, co kupić. Załóżmy, że szukasz opon na zimową pogodę. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w opony oznaczone symbolem „Płatek śniegu z trzema szczytami”, co oznacza, że ​​przeszły określone kryteria wydajności w testach na śniegu i można je uznać za ocenione w trudnych warunkach śniegowych.

Kupując opony samochodowe, ważne jest, aby kupować opony dobrej jakości, które są dobrze dopasowane do rodzaju jazdy, którą będziesz uprawiać. Musisz wziąć pod uwagę klimat, warunki drogowe, rodzaj terenu, po którym będziesz jeździć i przestrzegać zalecanych przez producenta wymiarów opon dla Twojej marki i modelu samochodu. Pomoże Ci to przy zakupie dobrej jakości opon.

Więcej informacji o wyborze opon na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top