Mokrá přilnavost je důležitá během letní sezóny

zimních pneumatik

 

Když jste přešli na letní pneumatiky z. vaše zimní pneumatiky, pak největší výzvou počasí, pokud se zimní počasí neobjeví znovu, bude silný déšť. Pneumatiky musí mít skvělou přilnavost na mokru, aby v případě potřeby mohly rychle dostat vaše vozidlo na úplné zastavení, a měly by také být schopné zabránit aquaplaningu. Obojí je velmi důležité a bude rozhodujícím způsobem určovat bezpečnost vašich letních pneumatik, protože většina variant pneumatik bude na suchých asfaltových vozovkách dobře fungovat. Velký rozdíl mezi levnějšími pneumatikami a prémiovými pneumatikami je na suché vozovce menší, než je tomu na mokré vozovce.

Na štítku pneumatiky EU můžete vidět, jak dobře si pneumatiky vedou, pokud jde o přilnavost za mokra. Díky tomu je výběr pneumatik o něco jednodušší, když vyberete letní pneumatiky. Na štítku pneumatik EU můžete také vidět, jak si vedou, pokud jde o spotřebu paliva a hluk pneumatik. Přilnavost za mokra je měření bezpečnosti, palivová účinnost, spotřeba energie a hlučnost pneumatiky komfort jízdy. Pokud máte elektrické vozidlo nebo hybrid, spotřeba energie bude mít za následek, že se s každým nabitím dostanete dále a nízká hlučnost pneumatik bude ještě více oceněna kvůli nedostatku vysokého hluku motoru.

Při výběru letních pneumatik se skvělými vlastnostmi na mokru budete muset ověřit, zda jste zkombinovali informace, které získáte na štítku pneumatik EU, s testy pneumatik prováděnými v motoristických časopisech, kde najdete pneumatiky, které nejlépe fungují v mokrých podmínkách a jsou nejlepší v prevenci aquaplaningu.

Pokud jde o prevenci aquaplaningu, je velmi důležitý stav pneumatik. budete muset mít dobrou hloubku dezénu. Rychlost má také zásadní význam, protože nižší rychlost umožní více času na odstranění vody z povrchu. Pokud se setkáte s aquaplaningem, může to být velmi děsivé, protože v podstatě ztratíte kontrolu nad svým vozidlem a znovu ho nezískáte, dokud se pneumatiky znovu nedostanou do kontaktu s povrchem vozovky, což se obvykle stane, jakmile se sníží rychlost, a pneumatiky jsou opět schopné odtlačit vodu.

Čím hlubší je hloubka běhounu, kanály v běhounu budou schopny odstranit více vody do stran a také zadržovat vodu v běhounu. Výměna pneumatik na novou sadu, když dosáhnete 4 mm, je důležitá a také otáčení pneumatik, aby byla zajištěna podobná hloubka dezénu ve všech polohách. Rovněž je třeba kontrolovat tlak v pneumatikách, abyste se ujistili, že máte doporučený tlak v pneumatikách u všech čtyř pneumatik a pravidelně jej kontrolujete. Nejsou to jen letní pneumatiky, ale musíte udělat totéž i pro zimní pneumatiky, protože tam si musíte dělat starosti se slushplaningem.

Další informace o letních pneumatikách s dobrou přilnavostí na mokru naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top