Kiedy kupić opony śniegowe?

opony zimowe

Jeśli mieszkasz w regionie z dużą ilością śniegu i lodu, powinieneś zaopatrzyć się w opony zimowe. Opony śniegowe i zimowe istnieją zarówno jako opony bez kolców, jak i opony z kolcami. Wybór opon z kolcami lub bez kolców zależy od warunków zimowych, w których mieszkasz. Opony z kolcami najlepiej sprawdzają się na ubitym śniegu i lodzie, więc jeśli są to warunki, w których żyjesz, powinieneś rozważyć opony z kolcami. Wybierając opony z kolcami, należy mieć świadomość, że wiążą się one z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z prawnych ograniczeń ich stosowania w wielu obszarach Stanów Zjednoczonych. Metalowe ćwieki są w rzeczywistości zabronione w 11 stanach, a tylko sześć stanów zezwala na ćwieki bez regulacji. Jednak we wszystkich stanach obowiązują ograniczenia dat, co ma sens, ponieważ opony zimowe i śniegowe nie są przeznaczone do użytku na suchym asfalcie.

W niektórych rejonach Stanów Zjednoczonych, takich jak Góry Skaliste w Kolorado, obowiązują przepisy dotyczące trakcji, które wymagają od kierowców samochodów z napędem na 2 koła łańcuchów śniegowych lub opon z homologacją zimową z kolcami podczas jazdy I-70 przez Góry Skaliste. W takich obszarach opony z kolcami mają wiele sensu. Są bardziej elastyczne niż konieczność używania łańcuchów, ponieważ łańcuchy są dość nieporęczne w zakładaniu i zdejmowaniu, a zwykle warunki pogodowe, które wymagają łańcuchów, są dokładnie takimi warunkami, w których nie chcesz być w trakcie ich zakładania lub zdejmując je.

Główną zaletą opon z kolcami, jak wspomniano powyżej, jest doskonała przyczepność na oblodzonych i mocno zaśnieżonych drogach. Opony z kolcami zapewniają dodatkowy poziom przyczepności, ponieważ nie tylko oddziałują na warunki nawierzchni; kołki penetrują zamarznięte opady i wbijają się jak miniaturowe kotwice. Kiedy przyspieszasz, hamujesz lub skręcasz na lodzie na oponach z kolcami, będziesz mieć połączoną zaletę mieszanki opon zimowych i kolców wbijających się w lód, co poprawi przyczepność i reakcję na prowadzenie.

Przy wielu dostępnych na rynku oponach zimowych bardzo ważne jest, aby wybierać mądrze. Opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 oferują nowe, innowacyjne kolce, które zapewniają doskonałą przyczepność, komfort jazdy i są przyjazne dla środowiska. Opony te zapewniają bezpieczeństwo nowej generacji dzięki „technologii podwójnych kołków Nokian Tyres” z innowacyjnym połączeniem doskonałej przyczepności w warunkach zimowych, komfortu jazdy i przyjazności dla środowiska. Ta nowa technologia podwójnych kołków pozwala środkowym kołkom poprawić przyczepność podczas hamowania i przyspieszania, zapewniając maksymalną kontrolę na lodzie i śniegu, nawet przy zmianie pasa.

Niezależnie od tego, czy z kolcami, czy bez, opony śniegowe zapewniają wyjątkową przyczepność na śniegu i lodzie oraz przeszły wszystkie wymagania w testach na śniegu, aby uznać je za ciężkie. W ten sposób noszą emblemat „Płatek śniegu z trzech szczytów”. Opony zimowe należy wymienić po sezonie zimowym na opony całoroczne lub letnie. Aby ułatwić to przejście, warto rozważyć pozostawienie drugiego zestawu kół, aby ułatwić zmianę. W ten sposób, gdy nadejdzie zima lub wiosna, będziesz gotowy.

Więcej informacji o oponach zimowych na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top