Jeďte opatrně, když máte zimní podmínky

zimní pneumatiky

 

Jak řídíte, je vždy důležité, zvláště když čelíte náročnému zimnímu a jarnímu počasí. Kluzký povrch, jako je sníh, led a zrádný rozbředlý sníh, činí jízdu mnohem obtížnější. Abyste zvládli tyto podmínky, musíte upravit rychlost a řídit opatrněji.

Kromě opatrné jízdy musíte mít na vozidle také správné zimní pneumatiky. Měly by to být buď speciální zimní pneumatiky, nebo celoroční pneumatiky, které jsou schváleny pro zimní použití a mají na bočnici pneumatiky značný servisní znak. Možná budete muset na svých sněhových pneumatikách použít sněhové řetězy, abyste zlepšili přilnavost v určitých oblastech, které to vyžadují. Jiné oblasti vám mohou umožnit použití pneumatik s hroty. Řízení s letními pneumatikami je nepřijatelné, protože je spojeno s velkým nebezpečím.

Brzdná dráha se v zimě prodlužuje, když máte led a sníh, proto to při jízdě berte v úvahu. Ujistěte se, že máte alespoň minimální doporučenou zbývající hloubku dezénu, aby se vaše brzdná dráha dále nezvyšovala.

Pokud máte pneumatiky s hroty, je opatrnější jízda ještě hlubší. Hřeby, které vyčnívají z běhounu, se mohou vytrhnout, pokud řídíte velmi agresivně. Proto je třeba se vyhnout agresivním zrychlením nebo náhlým zastavením.

Nakonec vždy přizpůsobte rychlost zimě a podmínkám v oblasti, kde řídíte.

Další informace o pneumatikách, které vám pomohou při jízdě v zimě, najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top