Co wziąć pod uwagę przy wymianie opon

opony całoroczne

Co należy wziąć pod uwagę przy wymianie opon. Powinieneś wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak zalecane wymiary, klimat, warunki drogowe, rodzaj jazdy, lokalizację i czy chcesz mieć jeden komplet opon przez cały rok. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów opon: opony całoroczne, opony letnie, opony zimowe i śniegowe. Tylko opony całoroczne i zimowe mają emblemat „Trzy szczyty górskiego płatka śniegu”, o czym powinieneś pomyśleć, jeśli mieszkasz w rejonie o surowej zimowej pogodzie.

Istotne jest również, aby podczas wymiany opon zachować aktualny rozmiar opon w samochodzie lub SUV-ie. Innymi słowy, rozmiar opon, z którymi został dostarczony Twój pojazd, to dokładne wymiary, które musisz uzyskać przy ich zwrocie. Są one napisane na bocznej ścianie opony i są również odnotowane w instrukcji obsługi samochodu dołączonej do samochodu. Z oponami w odpowiednim rozmiarze masz pewność najlepszych osiągów i najlepszego przebiegu na gazie. Jeśli Twój pojazd był wyposażony w 205/55R16 opony letnie, to są to bardzo dokładne wymiary, których potrzebujesz na oponach zastępczych.

Kupując nowe opony, zawsze dobrze jest zaopatrzyć się w opony od renomowanego producenta opon. W końcu opony są niezbędne i nie warto ryzykować. Firmy oponiarskie, takie jak Nokian Tyres, to fiński producent opon, którego celem jest tworzenie produktów zapewniających bezpieczną jazdę w trudnych sytuacjach. Bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój mają ogromne znaczenie. Ponadto ta firma ma bardziej przyjazne dla środowiska opony dzięki lepszym materiałom i procesom. Eliminują szkodliwe oleje ze swoich mieszanek oponowych i redukują emisję CO2 w procesie produkcyjnym o 20 procent. Obniżyli opór toczenia w całej gamie opon, co oznacza zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, dzięki czemu samochód jest bardziej oszczędny.

Na przykład opony letnie Nokian zLine oferują najwyższe osiągi, a jednocześnie pozwalają na ekologiczną jazdę. Opony te mogą być również stosowane w samochodach elektrycznych i hybrydowych, gdzie ich niski opór toczenia pozwala w pełni wykorzystać możliwości pojazdu hybrydowego lub elektrycznego. Równie ważne jest utrzymywanie odpowiednio napompowanych opon, ponieważ to dodatkowo zmniejsza opory toczenia. Opony te mają nową „mieszankę bieżnika zwiększającą dynamiczną przyczepność”, która zapewnia lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni, jednocześnie zapewniając doskonałą odporność na zużycie dzięki dodanej mieszance krzemionkowej, która dostosowuje się do zmian temperatury, dzięki czemu możesz zachować bezpieczeństwo przez wszystkie pory roku.

Zmieniając opony, upewnij się, że zmieniasz wszystkie cztery opony w tym samym czasie, ponieważ pozwala to na równomierne zużycie wszystkich czterech opon. Jednak w pojazdach z napędem na przednie koła przednie opony zużywają się nieco szybciej niż tylne. Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wymianie opon, jest to, że jeśli potrzebujesz opon z „płatkiem śniegu z trzema szczytami”, które są uważane za ocenione jako ciężkie warunki śniegowe, możesz założyć opony całoroczne do swojego samochodu lub zmienić je na zimowe w zimie.

Więcej informacji o wyborze opon na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top