Čím lepší pneumatiky, tím bezpečnější je jízda

zimní pneumatiky

Mnoho lidí uvažuje o autě, jen když se chce ujistit, že je během jízdy v bezpečí. Vůz je nezbytnou součástí bezpečnosti při jízdě, ale musíte také vzít v úvahu pneumatiky, protože jsou skutečným kontaktním místem mezi vozidlem a vozovkou. Pokud máte špatné pneumatiky, budete častěji v nehodách. To může způsobit, že velmi bezpečné vozidlo bude méně bezpečné, protože bude velmi náchylné k nehodám. Pneumatiky jsou z bezpečnostního hlediska nesmírně důležité, mohou vás chránit před nehodami a zlepšovat výkon.

Prémiové pneumatiky by měly být používány jak pro letní, tak pro zimní pneumatiky, nebo dokonce pro celoroční pneumatiky, protože všechny jsou velmi důležité pro zajištění vaší bezpečnosti. Zimní pneumatiky vyžadují nejlepší bezpečnost, protože podmínky jsou tak náročné, ale to platí i pro celoroční pneumatiky, které budou muset během roku pokrývat všechny různé podmínky. Celoroční pneumatiky, které jsou schváleny pro zimní období, lze používat celoročně, takže mezi letní a zimní sezónou nemusíte měnit pneumatiky.

Bezpečné letní pneumatiky budou hlavně pneumatiky, které poskytují dobrou kontrolu a stabilitu a také zvládají mokré podmínky díky dobré přilnavosti za mokra a schopnosti zabránit aquaplaningu. Pneumatiky s nízkým valivým odporem zajistí, že budete mít nízké opotřebení pneumatik a nízkou spotřebu paliva. Na štítku pneumatik EU najdete informace o tom, jak si vedou pod přilnavostí za mokra, a také valivý odpor z hlediska palivové účinnosti.

Pro zimy se musíte ujistit, že jsou dobré na ledu a sněhu. Budou muset mít vynikající přilnavost na sněhu a ledu a být schopni zabránit slushplaningu, který je podobný aquaplaningu, ale stane se to, když budete mít sníh na sněhu smíchaný s vodou. Bezpečné zimní pneumatiky je obtížnější najít správné informace, protože štítek pneumatiky EU neposkytuje žádné speciální informace týkající se přilnavosti na sněhu nebo ledu, ale měří pouze přilnavost na mokru podle stejného testu provedeného pro letní pneumatiky.

Testy pneumatik v EU nebudou schopny poskytnout správné výsledky, na které se můžete spolehnout při rozhodování o koupi, když provádíte výběr pneumatik pro zimní pneumatiky. Zde vám bude lépe kontrolovat testy zimních pneumatik provedené v motoristických časopisech, kde budete objektivně porovnávat různé pneumatiky od různých výrobců, abyste našli ty nejlepší pneumatiky a také zjistili, jak se porovnávají. Bude vybráno několik testů k výběru vítězů a ne všechny tyto testy nemusí být reprezentativní pro to, co chcete, takže může být dobré ponořit se hlouběji do testů, abyste zjistili, které testy jsou pro vás nejdůležitější a jak pneumatiky o kterých uvažujete, jsou v porovnání s ostatními v těchto testech. Se všemi těmito informacemi byste měli být schopni najít ty nejlepší pneumatiky pro vaše vozidlo.

Další informace o správných prémiových pneumatikách, které vás udrží v bezpečí, najdete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top