Celoroční pneumatiky pro hybridní nebo elektrické SUV

letními pneumatikami

Když hledáte koupit SUV celoroční pneumatiky pro elektrické SUV nebo hybridní automobily, je třeba vzít v úvahu určité věci. Jedním z důležitých faktorů, které je třeba vzít v úvahu, je typ zimního počasí v oblasti, kde žijete. Existují také specifické rozdíly jedinečné pro elektrické SUV nebo hybrid. Hlavním rozdílem je hmotnost vozidla, která je těžší kvůli bateriím a velikosti SUV, a proto vyžaduje dodatečnou brzdnou dráhu, takže u pneumatiky je důležitou vlastností přilnavost a trakce. Mnoho celoročních pneumatik je vhodných pro hybridní nebo elektrická SUV na trhu, například pneumatiky Nokian Weatherproof a Seasonproof, což je vysoce výkonná pneumatika, dostatečně odolná pro všechna roční období.

Velkou výhodou celoroční pneumatiky ve srovnání s letními pneumatikami je to, že jsou opatřeny symbolem „Tři vrcholy horské sněhové vločky“, což znamená, že je lze použít i v zimních podmínkách. To je obzvláště důležité pro elektrická SUV a hybridy, které potřebují dobrou trakci pro správné brzdění a zdůrazňuje kvalitní celoroční pneumatiku, která vyniká přilnavostí a trakcí na sněhu a ledu. Jedná se o stejný symbol, jaký mají zimní pneumatiky. Lze je tedy bezpečně používat jak v letní, tak v zimní sezóně.

Nokian Weatherproof i Nokian Seasonproof jsou schváleny pro elektrická vozidla, která kombinují nekompromisní výkon, vynikající přilnavost po všechna roční období a umožňují spolehlivou ovladatelnost bez ohledu na předpověď. Řidí dobře na asfaltu i na zasněženém a mokrém povrchu s předvídatelnou přilnavostí po celý rok. Je navržen s mnoha inovacemi, jako je přidání jejich „Aramid Sidewall Technology“, což je stejný materiál, jaký se používá v neprůstřelných vestách. Díky bočnicím vyztuženým aramidem se zvyšuje odolnost a chrání pneumatiky před pořezáním a poškozením od obrubníků při parkování. Přidání „Centipede Siping“ umožňuje maximální kontakt s vozovkou, aby se zvýšila přilnavost na sněhu a rozbředlém sněhu a zabránilo se rozbředlému sněhu. Používají gumovou směs s dvojím účinkem a její nová „vysoce výkonná pryskyřice SUV“ umožňuje vyváženou kombinaci letních a zimních vlastností, takže je můžete používat po celý rok.

Při výběru celoroční pneumatiky pro elektrické nebo hybridní SUV byste měli znát rozdíly mezi tradičním SUV a elektrickým SUV nebo hybridem. Je také důležité zvážit, jaký druh řízení budete dělat a jaké povětrnostní podmínky se v oblasti, kde žijete, setkáte. Měli byste vědět, že v náročných zimních podmínkách nic nepřekoná specializované zimní pneumatiky SUV. Celoroční pneumatiky jsou lepší v oblastech, kde máte nepředvídatelné počasí, a používání zimních pneumatik nemusí být tím nejlepším řešením, protože nemáte výrazně dlouhou a drsnou zimu. Použitím celoroční pneumatiky můžete eliminovat potřebu skladování sady zimních pneumatik v garáži, protože tyto pneumatiky umožňují použití pouze jedné sady po celý rok.

Další informace o celoročních pneumatikách pro hybridní nebo elektrická SUV najdete na https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top